Що робить та скільки заробляє QA Engineer?

Тому я почала розпитувати, що треба вчити, в якому напрямку рухатись, а згодом — записалася на курси QA. Мене інколи запитують про те, до чого я не маю стосунку — наприклад, про зарплату, — тож я просто пояснюю, що цим опікується окремий член команди, не я. Але немає недоречних запитань — краще, щоб вони були, ніж залишилися нез’ясовані моменти. Якщо ви світчер, раджу зважати на вже наявний досвід. Наприклад, людина має досвід у банківській справі й розуміється на фінансах.

що робить qa engineer

У процесі Quality Assurance може брати участь уся команда, яка працює над проектом. Комунікаційні навички вирішують одну з найскладніших проблем будь-якої колективної співпраці — порозуміння людей. Навички запобігання та розв’язання конфліктів стають важливими, коли до твоїх обов’язків починає входити прийняття складних рішень. А іноземні мови — це шлях до співпраці з іноземними компаніями та нових перспектив у власній кар’єрі. В описі часто треба надати максимум інформації про дефект та чому саме він виникає. Згадайте, скільки разів ви крутили в руці зарядний пристрій від смартфону, намагаючись зрозуміти, чому той не заряджається, а потім раптом починає працювати.

Чем занимается QA engineer

Тобто, в ньому немає критичних помилок і все працює як задумано. Гарне резюме — те, де описано результати роботи. Оптимальний варіант — інформація структурована за принципом «зона відповідальності + досягнення».

Техніка підраховує список можливих помилок або схильних до помилок ситуацій. Потім тестувальник пише тестовий приклад для виявлення цих помилок. Якщо говорити саме про світчерів, вони дуже різні. Якщо ми кажемо про людей з гуманітарною освітою, то їм буває складно вже під час співбесіди зробити маленьке завдання на перевірку розуміння технік створення тестів. Іноді трапляється розрахунок відсоткової ставки чи сторін трикутника відповідно до його типу. Складно не від того, що вони не розуміють технік, а просто тому, що забули, які трикутники є і як ту ставку рахувати.

Дизайн – це спеціальність на якій не існує рамок. Ольга Кормишева

Зберігання детальної документації та запису всіх тестових випадків. Почати можна з інтернет-ресурсів та відео з різних конференцій, після чого можна переходити на подкасти й блоги. На відміну від звичайного тестування, робота автоматизаторів не зав’язується на одноманітному «кліканні» і дає більше можливостей для творчості. QA-автоматизатора – створювати автоматичні скрипти, які будуть перевіряти роботу програми на підставі тест-кейсів, написаних QA-мануальщиків. Це допомагає скоротити час тестування і спростити його процес. Вважається, що основний плюс професії QA-інженера – це легкий і швидкий спосіб «увійти в айті».

що робить qa engineer

Якщо QA вводиться на кожному етапі SDLC, це дозволяє компанії перевіряти точність кожного окремого модуля програми. Цей метод допомагає виявити критичні дефекти в ПЗ на самому початковому етапі. Додаток має бути запрограмований таким чином, щоб він міг безперешкодно працювати в будь-якій ситуації.

Кар’єрні перспективи: скільки заробляє QA Engineer та куди може рости

Подальший ріст заробітної плати можна переглянути на DOU або djinni — вони дають плюс-мінус достовірний зріз ринку. Коригування вже існуючих автотестів – часто їх необхідно доопрацьовувати відповідно до прогресу роботи (відповідно до розширення функціоналу чи зміни вимог). Моїм неймовірним і постійним козирем була англійська. І ті, хто стверджує, ніби цю навичку можна опустити, ніби вона не є такою ж важливою, як технічні знання, дуже помиляються. Тому я точно раджу новачкам для початку підтягнути англійську.

  • Оцініть, чи зможе працівник прийти в нову команду й не зачавити колег своїм досвідом, а доповнити їхні навички та знання, зробивши проєкт чи продукт ліпшим.
  • Цей етап відбувається, коли проєкт подолав критичні помилки й початковий план розробки сходиться з реальним (тобто все, що планували в грі, буде чи вже імплементовано).
  • Однак не варто ставитися до цього, як до чогось суто негативного.
  • Як не крути, але ми здебільшого працюємо на експорт, і вміння комунікувати із замовником надважливе.
  • Quality Assurance Engineer (у перекладі — «інженер із забезпечення якості») — позиція особлива й не до кінця зрозуміла.
  • Я починала кар’єру в ІТ як викладачка англійської для програмістів і, готуючись до занять, сиділа в кабінеті з QA-інженерами.

Для чого витрачати свій час на поїздки в транспорті чи працювати в одному і тому ж самому офісі якщо приємніше працювати вдома або паралельно подорожувати. До того ж, маючи глибокі навички та досвід, тестувальнику досить легко перекваліфікуватись у бізнес-аналітика та навіть проєктного менеджера . ➖ Також робота QA-інженера принципово полягає у контролі якості результату роботи інших, що може бути важко психологічно — кожен раз вказувати іншим, що вони зробили не так. Що, звісно не є проблемою, якщо робити це професійно, маючи гарні soft skills та навички комунікації. Можливості вчитися та паралельно працювати повний робочий день в аспірантів, ймовірно, не буде. Однак у своїй дослідницькій роботі вони постійно співпрацюватимуть з українськими компаніями, зможуть брати часткову проєктну зайнятість у сторонніх комерційних проєктах.

Переваги й недоліки роботи QA в геймдеві

Так, на жаль ринок перенасичений, але і багато спеціалістів елементарно не відповідають вимогам. Особисто моя думка, це може бути повʼязано з хибною впевненістю в отриманих знаннях на курсах/відео-уроках, які в свою чергу можуть запевняти про «легкий вхід» з мінімальними знаннями. Часто так і є, отримані там знання є поверхневими і їх обʼєм є мінімально достатнім для проходження співбесіди. Ви можете навчатися самостійно – за книгами або відео курсами, а можете записатися на курси тестування для максимально ефективного навчання.

Але зазвичай світчер — це той самий новачок, як і всі інші, можливо, навіть з багажем додаткових знать, які можуть стати у пригоді. Професія QA зобов’язує розуміти всі технічні аспекти і цілі бізнесу, а також вміти правильно спілкуватися з замовниками / менеджерами / девелоперами. Не бійтеся задавати питання, починаючи з “А що, якщо? Дуже часто це рятує години, а то і дні розробки для всієї команди. Тестування – це один з етапів забезпечення та контролю якості.

Кар’єрні перспективи: як і куди може рости QA automation engineer

Так от, почати варто із занурення у теорію забезпечення якості. IT-компанії на ринку теж стратегічно планують свій розвиток і думають над майбутнім. Отже, в цьому інтереси вишу та бізнесу збігаються», — пояснює необхідність докторантури професор Вадим Єрмолаєв, який очолить нову PhD-програму. Ми використовуємо qa engineer курси файли cookie, щоб покращити ваш досвід роботи з сайтом. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням файлів cookie відповідно до Privacy Policy. Згодом кількість завдань, проєктів та команда зростають, а керівник фізично не може розірватися та повноцінно встежити за всім.

Дивіться також

Отримати сертифікат про успішне проходження курсів. Також обов’язковою умовою є відвідування занять з англійської мови. Так, ми практикуємо переведення на наступний потік або на інший напрям, але тільки за умови наявності вільних місць у групі. Реєструйтесь на курс “Manual QA”, навчайтесь у справжніх професіоналів і отримайте роботу в ІТ гарантовано.

error: Content is protected !!